Szkoła Podstawowa w Stołpiu
im. Marii Skłodowskiej-Curie

Stołpie 11
22-151 Stołpie
82 569 72 25
stolpie@poczta.onet.pl

Przedszkole

Jestem muzykantem!

W tym tygodniu, nasze przedszkolaki znalazły się w świecie muzyki. Poznały różne rodzaje instrumentów, dowiedziały się co to jest klucz wiolinowy i nuty. Grały, śpiewały i świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki.

Smacznie! Dzień Pizzy w przedszkolu! 

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień jak należy. Najpierw przez zabawę, a następnie przeszły do degustacji. Kolorowy i smaczny był dzisiejszy dzień.

W zimowym klimacie! 

Inspiracje zimowe przedszkolaków. MISIE STOŁPISIE wykonały prace plastyczne pt. "Iglo". Jak widać, świetnie bawią się w mroźnym klimacie.

Zegary!

Tik tak, tik tak......nasze przedszkolaki poznały pracę zegarmistrza.
Usłyszały czym jest czas i do czego nam służy. Na zakończenie zajęć wykonały zegary ze starych płyt CD.

Pasowanie na przedszkolaka


Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszej szkole odbyła się 10 grudnia. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej a następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka .

Wycieczka do kina

  Misie Stołpisie i Króliczki z Wieżyczki w świecie kina, na projekcji filmu animowanego pt. „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła”. Historia Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Dla najmłodszych była to niesamowita przygoda z filmem na dużym ekranie. Dla niektórych dzieci, pierwsza podróż autokarem z czego były niezmiernie zachwycone.

Święto pieczonego ziemniaka!

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”. 
W piękny wrześniowy dzień, dzieci z grupy „Misie Stołpisie i Króliczki z Wieżyczki” postanowiły wraz ze swoimi wychowawczyniami uczcić „Święto pieczonego ziemniaka". Gościła u nich Pani Dyrektor, która wraz z dziećmi piekła przy ognisku ziemniaczki i kiełbaski. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień, pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy zapamiętają na długo.

Malowany świat

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania. Nasze przedszkolaki w ramach zajęć artystycznych namalowali jesienny pejzaż na foli na świeżym powietrzu.