Obrazek

Uczniowie kl. I gimnazjum w bieżącym roku szkolnym brali udział w realizacji VII edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego koordynatorem była wychowawczyni- Anita Spyrka.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych  poświęconych zasadom racjonalnego odżywiania. Wśród uczniów kl. I Gim. została przeprowadzona ankieta dotycząca nawyków żywieniowych i stosowania zasad właściwego odżywiania.  Klasowe wyniki ankiety zostały porównane z wynikami ogólnopolskimi. Na szkolnym korytarzu wykonana została gazetka tematyczna, na której znalazły się informacje dotyczące 10 zasad racjonalnego odżywiania w pigułce, piramida zdrowego żywienia oraz zasady „7 razy U”.

Kulminacyjnym przedsięwzięciem było przygotowanie przez uczniów zdrowego poczęstunku.  Degustacja pysznych kanapek, szaszłyków, koktajli , sałatki oraz deserów jogurtowych odbyła się podczas obchodów Dnia Dziecka.

Uczestnicy programu z pewnością pogłębili swój zasób wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że zachęci  ich  to również do stosowania poznanych zasad żywieniowych w codziennym życiu.