Obrazek

Ferie w Zespole Szkół w Stołpiu 

Tydzień ferii w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji, od 16 do 20 stycznia 2017r.  odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Były one nietypowe m.in. angielski na wesoło, matematyka z uśmiechem.  Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepiej zaśpiewaną piosenkę w języku angielskim, a także na plakat „My winter holiday”. Były też zajęcia z zakresu dziennikarstwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W naszej szkole nie było ferii od sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej tenisa stołowego, mecz piłki ręcznej, siatkowej i nożnej. Dobrą okazją do integracji wszystkich uczestników zimowiska było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek, a zabawy na śniegu wywołały wiele radości.

Dzieci z naszej szkoły wybrały się także do Biblioteki Pedagogicznej z p. Ewą Bakun i p. Magdaleną Laskowską, brały one udział w zajęciach czytelniczo – medialnych.

Dla starszych uczniów zorganizowano wyjazd na lodowisko do Zamościa, każdy mógł wypożyczyć łyżwy i „szaleć” na lodzie. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Marzena Mazurek – Dymczyk i Andrzej Hadam.

Wielka atrakcja czekała na dzieci w ostatnim dniu szkolnego zimowiska. Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli autokarem do stajni w Horodyszczu, skąd udali się na długi kulig do lasu. Później zorganizowano ognisko i  bitwę na śnieżki.

Koordynatorem ferii w naszej szkole była pani Marzena Mazurek – Dymczyk.