Obrazek

Tydzień Bibliotek w Stołpiu

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Szkoła Podstawowa w Stołpiu przystąpiła do tej akcji, a pomysły, które zostały zaplanowane zgłoszono do udziału w konkursie na najciekawsze wydarzenia, właśnie w ramach Tygodnia Bibliotek. A są to innowacyjne działania, które były przeprowadzone zdalnie, m.in. za pośrednictwem platformy internetowej zoom. W Konkursie na Mistrza Lektur dyplomy otrzymali: Amelia Ulrych, Piotr Przybylski, Małgorzata Oleksiejuk, Bartłomiej Baran, Zuzanna Ulrych, Michał Iwańczuk, Jakub Traczuk, Łukasz Czwórnoga, Dominika Horoszkiewicz, Szymon Strzelecki, Magdalena Ćwikła i Szymon Lutkowski.

W Konkursie Recytatorskim „Wiersz o Mamie” nagrody trafiły do uczniów: Maja Kowalczyk, Liwia Łatka, Wiktoria Konopka, Paweł Remiś, Jakub Koczan, Julia Młynarczyk, Hubert Mataczyński, Weronika Fetta, Oliwia Starzyńska. W Konkursie Plastycznym „Ilustracja do ulubionej książki” dyplomy otrzymali: Michał Cudak, Anna Kiraga, Wiktoria Korneluk, Pola Pełczyńska, Diana Młynarczyk, Kornelia Łokińska i Szymon Mielniczuk.

Do akcji czytelniczo – fotograficznej „Zostań bohaterem literackim” bardzo chętnie zaangażowali się młodsi i starsi uczniowie, ich stroje były niezwykle ciekawe. W akcję „Szkolne czytanie na ekranie” włączyli się rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz wójt gminy Chełm. Koordynatorkami konkursów były nauczycielki: Magdalena Laskowska, Maria Łuczak, Kamila Dąbrowska i Marzena Mazurek – Dymczyk.

Nauczycielki, które czuwały nad całością wszystkich działań w ramach Tygodnia Bibliotek to p. Magdalena Laskowska i p. Marzena Mazurek – Dymczyk.