Obrazek

Aktywnie w Stołpiu

W pierwszych dniach maja w Szkole Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej - Curie odbył się konkurs sportowy "TRENING CZYNI MISTRZA", mający na celu rozbudzanie potrzeby aktywności fizycznej poprzez wdrażanie do dbałości o sprawność fizyczną, prawidłowy jej rozwój, a w szczególności - szybkość, skoczność, wytrzymałość oraz koordynację całego ciała. Uczniowie mieli za zadanie wykonać jak największą liczbę powtórzeń i z pomocą rodziców nagrać filmik z poprawnie wykonanym zadaniem. SKAKANIE NA SKAKANCE. Amelia Ulrych - 350 powtórzeń, Zuzanna Ulrych - 188, Weronika Fetta - 132, Julia Młynarczyk - 93, Maja Kowalczyk - 81, Olga Dzwonek - 55, Agata Zienkiewicz - 39. ŻONGLERKA PIŁKĄ. Jakub Traczuk - 101 podbić, Karol Korona - 49, Bartłomiej Nafalski - 30, Barłomiej Baran - 10. Koordynatorzy konkursu sportowego M.Ciszak i A.Hadam.

W szkole zdalnie odbył się przyrodniczy konkurs wiedzy o Ziemi – fizyka, chemia, biologia, geografia, zagadnienia związane z ekologią. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy VII i VIII. I miejsca zajęli : Hubert Mataczyński z klasy 7 i Szymon Lutkowski z klasy 8,

II miejsca zajęły: Daria Komorowska i Julia Pietrzak z klasy 8, III miejsca zajęły: Agnieszka Kubina i Magdalena Ćwikła z klasy 8.Konkurs przyrodniczy przygotowali : Anita Spyrka, Irena Mariańska i Edyta Koszałka.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w konkursie plastycznym pt.
"Smok Wawelski oczami dziecka", którego koordynatorem była Ewa Kozina. Laureatki konkursu to: I miejsce – Hanna Oleksiejuk, II miejsce – Anna Kawalec, III miejsce – Lena Oleksiejuk. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe i dyplomy. W Szkole Podstawowej w Stołpiu uczniowie nawet w czasie nauki na odległość mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.