Obrazek

Uroczystość inaugurującą  projekt „Niepodległa łączy”

 

7 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej- Curie odbyła się uroczystość upamiętniająca Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertem pieśni patriotycznej w wykonaniu Gromady Zuchowej i Drużyny Harcerskiej „Wieżyczki”.

Uczniowie klas IVa SP i II gimnazjum pod kierunkiem p. A. Spyrki, p. M. Studzińskiej i p. E. Koziny mieli możliwość zaprezentować swój talent aktorski w montażu słowno-muzycznym, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii.

Na zakończenie dyrektor szkoły p. Hanna Elak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Chełm p. Krzysztof Dźwierzyński oraz przedstawiciel rodziców wraz z całą społecznością szkolną zasadzili Dąb Niepodległości w ramach projektu edukacyjnego „Niepodległa łączy”, do którego w maju przystąpiła szkoła w Stołpiu. Placówka otrzymała certyfikat potwierdzający przystąpienie do akcji sadzenia dębów. Drzewo to nawiązuje do sadzenia drzew z pierwszych lat po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości w latach 1918-1928, kiedy społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby – uosobienie siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci – jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości.