Obrazek

X GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

 „Lubię czytać”

 

 

 

W Zespole Szkół  im. M. Skłodowskiej-Curie w Stołpiu odbyła się dziesiąta już edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „Lubię czytać”. Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, uczestniczą w nim uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Chełm (w tym roku wzięło udział około 75 dzieci).

Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe (klasy pierwsze, drugie i trzecie) rozwiązywali test ze znajomości treści lektur, których listę otrzymali kilka miesięcy wcześniej.

Oprócz tego odbył się konkurs recytatorski, na którym dzieci recytowały swoje ulubione wiersze oraz konkurs plastyczny - „Ilustracja do mojej ulubionej książki” (prace konkursowe mali artyści wykonywali na miejscu).

W jury zasiadły:

Danuta Kurczewicz - poetka z chełmskiej grupy literackiej „Lubelska 36”

Teresa Michalska – nauczyciel j. polskiego

Aleksandra Pękała – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Marta Biernacka-Kozieł – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Ewa Jurek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Joanna Sułek – nauczyciel bibliotekarz

 

Pomysł konkursu: Ewa Bakun, Kamila Dąbrowska i Magdalena Laskowska

Prowadzenie: Kamila Dąbrowska

Sponsorzy: ZS w Stołpiu, Wiesława Szeremeta, osoby prywatne, księgarnie:  „Fan kultury” oraz  „Tania książka” w Tuliszkowie

Organizatorzy serdecznie dziękują grupie rodziców klasy II i III  SP w Stołpiu za wszechstronną pomoc.

 

 

Laureaci:

 

 Test ze znajomości treści lektur

 

Klasy I

I miejsce – Mikołaj Fik  ZS w Żółtańcach

II miejsce – Oskar Iwaniec – ZS w Strupinie Dużym

III miejsce – Emilia Gołębiowska– ZS w Stawie

 

Klasy II

I miejsce – Natalia Kuczyńska ZS w Uhrze

II miejsce – Zuzanna Ulrych – ZS w Stołpiu

III miejsce – Maja Wróbel– ZS w Żółtańcach

 

Klasy III

I miejsce – Wojciech Olech ZS w Uhrze

II miejsce – Martyna Królikowska – ZS w Okszowie

III miejsce – Oliwia Mróz – ZS w Strupinie Dużym

 

Konkurs plastyczny

 

Klasy I

I miejsce – Daniel Łopaciuk  ZS w Okszowie

II miejsce – Aleksandra Błaszczuk – ZS w Stawie

III miejsce – Aleksandra Miszczuk– ZS w Stołpiu

 

Klasy II

I miejsce- Mikołaj Stołpiak  ZS w Okszowie

II miejsce – Julita Grabowska – ZS w Żółtańcach

III miejsce – Sandra Kurowska– ZS w Żółtańcach

 

Klasy III

I miejsce – Julia Ostrowska - ZS w Żółtańcach

II miejsce – Nader Serour – ZS w Stawie

III miejsce – Roksana Iwaniec– ZS w Strupinie Dużym

 

Wyróżnienie – Zofia Latos kl. II ZS w Uhrze

 

Konkurs recytatorski

 

Klasy I

I miejsce – Zuzanna Stachel - ZS w Stawie

II miejsce – Karolina Bochra – ZS w Okszowie

III miejsce – Klaudia Czyż – ZS w Żółtańcach

 

Klasy II

I miejsce – Kornelia Radzichowska- ZS w Okszowie

II miejsce – Karolina Nowak – ZS w Żółtańcach

III miejsce – Wojciech Łabuś – ZS w Żółtańcach

 

Klasy III

I miejsce – Magdalena Nowosad - ZS w Okszowie

II miejsce – Pola Kunka – ZS w Żółtańcach

III miejsce – Wiktoria Muzyka – ZS w Stawie

 

Wyróżnienie: Magdalena Raniewicz kl. III ZS w Stołpiu