Obrazek

STOŁPIE PO RAZ KOLEJNY WE WŁOSZECH

W dniach 02-09 listopada 2019 roku pięcioro uczniów z klas VIII SP i VII SP z dwojgiem nauczycieli wzięło udział w kolejnej projektowej mobilności w ramach partnerskiego projektu programu Erasmus+,  Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, pod nazwą: „The Sun and the Blue”.

Spotkanie to odbyło się w mieście Marsala, we Włoszech w szkole Scuola Secondaria di primo grado „Giuseppe Mazzini”.

Celem wizyty była wspólna realizacja, wraz ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami, zadań  modułowych wpisanych w projekt programu Erasmu+. Każdy uczestnik miał możliwość aktywnego  partycypowania w grach tradycyjnych i sportach zespołowych.

Razem z przedstawicielami z Polski w realizacji zadań uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Włoch, Łotwy i Grecji.

Oprócz spotkań roboczych delegacje miały także okazję wizyty w lokalnym urzędzie oraz uczestniczenia w lekcjach, mogąc w ten sposób poznać warsztat i metody pracy włoskich kolegów oraz atmosferę nauczania we włoskiej szkole.

Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi w Marsali, Palermo, Mozia oraz Mazara del Vallo.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej-Curie, pani Monika Studzińska, nauczycielem towarzyszącym była pani Urszula Kucharska.