Obrazek

Jesteśmy najlepsi

Nauczanie na odległość wcale nie musi być nudne. Przekonała się o tym społeczność szkolna podczas nauczania zdalnego, które trwało w całym kraju od połowy marca.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji związanej z Tygodniem Bibliotek, pomysły, które zostały zaplanowane zgłoszono do udziału w konkursie na najciekawsze wydarzenie.

Wszystkie działania były innowacyjne i przeprowadzone zdalnie, m.in. Konkurs na Mistrza Lektur, Konkurs Recytatorski „Wiersz o Mamie”, akcja czytelniczo – fotograficzna, konkursy plastyczne, przyrodnicze i sportowe, konkurencje z okazji Dnia Dziecka, a także akcja „Szkolne czytanie na ekranie”. Nasi nauczyciele prowadzili zajęcia stosując ciekawe metody i formy pracy. Angażowali uczniów nie tylko do udziału w konkursach, ale także do realizacji różnych projektów rozwijających wiedzę i zdolności. Część tych pomysłów opisała p. Marzena Mazurek – Dymczyk w artykule, który wziął udział w konkursie dla nauczycieli „Projektanci edukacji”. Miło nam poinformować, że nasze szkolne działania zostały docenione w konkursie - Szkoła Podstawowa w Stołpiu okazała się najlepsza!