Dnia 17 kwietnia 2013r. w Naszej Szkole odbył się Apel Zdrowia,

mający na celu przypomnienie zasad zdrowego stylu życia.
Apel prowadzony był przez uczennice klas II gim. oraz VI SP, biorące udział w Projekcie Czas na Zdrowie. Poruszyły one problem niekontrolowanego wpływu współczesnej cywilizacji na nasze życie i zdrowie. Głównym punktem Apelu była przygotowana prezentacja mulimedialna.

Szczególnie ważnym jest sposób odżywiania, który wpływa na kondycję organizmu. Popularna współcześnie żywność odpowiada tempu życia naszych czasów. Jest szybsza do przygotowania, smaczniejsza i strawniejsza, jednak organizm płaci cenę za te pozorne udogodnienia. Ciągłe dostarczanie sztucznych dodatków i przejadanie się powoduje zmiany w metabolizmie, wywołujące stany zapalne i schorzenia.

Ratunek jest w powrocie do normalności, do naturalnych produktów i tradycyjnego sposobu życia - zrównoważonego żywienia oraz aktywności fizycznej. Odżywianie wpływa na jakość budowania ciała, ale jest z tym również związana aktywność fizyczna, która niczym silnik rozprowadza pozyskaną z jedzenia energię po organizmie.
 
Uczennice poinformowały również społeczność szkolną o zbliżającym się Festynie Zdrowia, organizowanym 7 czerwca, na którym oprócz zdrowego poczęstunku i pokazu filmików z serii "Śmietnik w mojej głowie" będziemy mogli się spotkać z wieloma atrakcjami.  

                                                                                                                                                                                MH