Obrazek

DZIEŃ DZIECKA 2021!

 

1 czerwca 2021 r. z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały zajęcia integracyjne dla całej społeczności szkolnej. W związku z obowiązującymi wytycznymi zachowany został dystans międzyoddziałowy i zrezygnowano z poczęstunków.

Dzięki sprzyjającej pogodzie uczniowie klas 1 – 8 mogli po raz pierwszy spotkać się na boisku szkolnym, gdzie wszystkich powitała dyrektor szkoły.

Uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, aktorskie i wokalne w czasie specjalnego pokazu.

Tego dnia odbył się również Festiwal Pieśni Maryjnej, w którym laureatami zostali: Lena Miścisz, Wiktoria Wróbel, Wiktoria Korneluk, Pola Pełczyńska, Martyna Dziewulska, Paweł Banaszek, Diana Młynarczyk.

W ramach Dnia Dziecka dzieci z klas 1 – 3 oraz młodzież z klas 4 – 8 brała udział w wydarzeniu „Bieg po wiedzę”. Dzieci z klas młodszych wraz z wychowawcami przygotowywały plakaty, natomiast młodzież z klas starszych brała udział w turnieju “Bieg po wiedzę”, w czasie którego oddziały klasowe miały 10 minut na rozwiązanie testów z poszczególnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii oraz przedmiotów przyrodniczych. Liczyła się wiedza oraz umiejętność pracy w grupie. Zwycięzcami w tych konkurencjach zostały klasy 2a oraz 8a. Nagrodę, w postaci bonów wysokości 100 zł ufundowała Rada Rodziców.

Na odświeżonym boisku szkolnym odbyły się gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu, w których uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły z podziałem na grupy wiekowe. Każda drużyna składała się z pięciu chłopców i pięciu dziewczynek. Dyscypliny sportowe, w których uczniowie brali udział: bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej oraz zwinnościowy tor przeszkód.

Wszystkie drużyny wykazały się dużym poświęceniem w prawidłowo wykonane próby zdobywając taką samą liczbę w obu dyscyplinach.

Uczniowie klas starszych rozegrali również mecz piłki siatkowej, w którym wygrała klasa 8a.

Sportowy Dzień Dziecka dopełnił mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele.

Mecz był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu widownię, która dzielnie dopingowała obie drużyny. Sparing rozegrany został na boisku szkolnym, grając jednego Tie break’a 17:15 dla uczniów.

Dzień 1 czerwca to historyczny moment w funkcjonowaniu grup przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Stołpiu, w którym odbyła się uroczystość nadania nazw grupom przedszkolnym wytypowanym drogą konkursu szkolnego. Grupy przedszkolne od 1 czerwca noszą nazwy: ,,KRÓLICZKI Z WIEŻYCZKI” oraz ,,MISIE STOŁPISIE”. Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Mielniczuk przecięła wstęgę u drzwi wejściowych do sal przedszkolnych oraz pasowała dzieci, nakładając szarfy z logo grup. W przedszkolu ten dzień obfitował w liczne atrakcje, konkurencje sportowe, zabawy oraz piknik, który odbył się na powietrzu.

Szczególną atrakcją okazał się wielki pilnik szkolny. Korzystając z doskonałej pogody uczniowie wraz z nauczycielami czas drugiego śniadania spędzili na powietrzu na przyniesionych kocykach.

Ten wyjątkowy Dzień Dziecka był świętem całej szkoły, ponieważ po raz pierwszy od wielu miesięcy mogliśmy ten czas spędzić wszyscy razem.