Obrazek

Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

 

Przedszkolaki z grup 0a i 0b od września sukcesywnie realizowały działania ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. Organizator konkursu chce podkreślić wagę edukacji ekologicznej w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym wierząc, że pierwsze lata nauki w szkole mają decydujący wpływ na postawę uczniów wobec środowiska naturalnego”.

   Nauczyciele prowadzący otrzymali pakiet startowy, zawierający książki z przygodami fajniaków, naklejki i kilka pluszowych maskotek. Książki cieszą się dużą popularnością, dzieci zachwycone są przygodami naszych bohaterów.

   Celem konkursu jest również zapoznanie dzieci z czteroma żywiołami i ich znaczeniem w przyrodzie. W ramach zajęć plastycznych i przyrodniczych zajęliśmy się tematem wody, ziemi, powietrza i ognia. Dzięki doświadczeniom i ciekawym filmom dzieci pogłębiły wiedzę, a na zakończenie wykonały ciekawe prace plastyczne, które zostały wysyłane na konkurs.

   Nagrody są bardzo atrakcyjne, między innymi nagroda pieniężna, min. 3 tys. zł na zagospodarowanie zieleni wokół szkoły. Mamy już swoje pomysły… ale póki co, czekamy na werdykt.

FOTORELACJA: